Newsletter: mám záujem o odber noviniek
  • FOTOGALÉRIA/VIDEO
  • REFERENCIE
  • AMBULANCIE
  • DARČEKOVÉ POUKÁŽKY
  • FAQ
AKO SA K NÁM DOSTANETE:
Nájdite si ideálny spôsob dopravy

Liečebné procedúry - Liečebné inhalácie

 

Individuálna inhalácia

Je úmyselné vdychovanie prírodnej minerálnej vody (hydrogenuhličitanovosodnej) s teplotou 36˚C    za liečebným účelom. V Bardejovských Kúpeľoch klienti inhalujú minerálnu vodu HERKULES s vysokým obsahom jódu. Druhy individuálnej inhalácie:  HCD, DCD.ASEMA. Inhalácia sa podáva za účelom zlepšenia respirácie, prekrvenia sliznice dýchacích ciest, neutralizácie kyslej reakcie zapálenej sliznice a taktiež pôsobí antialergicky a antisepticky.

Skupinová inhalácia

Obľúbenou formou vdychovania minerálnej vody  je skupinová inhalácia. Skupinová inhalácia sa uskutočňuje v uzatvorenej miestnosti určenej cca pre 20 klientov, ktorí spoločne inhalujú prameň HERKULES rozprašovaný špeciálnym prístrojom do ovzdušia. Ako súčasť procedúry sa odporúča skupinové spievanie, ktoré znásobuje účinok inhalácie.

Oxygenoterapia

Pri oxygenoterapii sa vdychuje vzduch obohatený 40 – 60% kyslíkom cez špeciálne nosné okuliare. Aplikáciou oxygenoterapie  sa zlepšuje telesná a psychická výkonnosť, znižujú sa dôsledky stresu, zlepšuje sa srdcová činnosť, dochádza k zlepšeniu prekrvenia srdcového svalu, zvyšuje sa obranyschopnosť organizmu a pod.